27 mensen met oogletsel door vuurwerk bij Oogziekenhuis Rotterdam

02 jan , 12:19 Gemeente
image 1 66c472de9d9c0

Oogletsel door vuurwerk: 27 patiënten in Oogziekenhuis Rotterdam

Het aantal mensen dat met oogletsel door vuurwerk is binnengekomen bij het Oogziekenhuis in Rotterdam is opgelopen tot 27. Acht van hen zijn inmiddels geopereerd. Het gaat om voorlopige cijfers. De aantallen kunnen nog verder oplopen, benadrukt de gespecialiseerde kliniek.

Leeftijden en omstandigheden van de slachtoffers

Onder de patiënten zijn twee meisjes jonger dan achttien jaar. De anderen zijn jongens en mannen. De helft is minderjarig en de helft stak het vuurwerk niet zelf af maar stond in de buurt.

Oorzaak en ernst van het letsel

Voor zover bekend werd het letsel in ongeveer 60 procent van de gevallen veroorzaakt door legaal vuurwerk en 10 procent door illegaal vuurwerk. Eén slachtoffer is volledig blind geworden aan een oog. Het Oogziekenhuis in Rotterdam bedient Rotterdam en omstreken, de provincie Zeeland en het westen van Noord-Brabant.

Arts pleit voor landelijk vuurwerkverbod

Oogarts Tjeerd de Faber van het ziekenhuis wil een landelijk vuurwerkverbod vanwege de jaarlijkse tragedie. Hij benadrukt de noodzaak voor preventieve maatregelen om deze oogletsels te voorkomen.