In december zijn 6 platanen van het Delftseplein in het centrum van Rotterdam naar IJsselmonde verhuisd. Dit om plaats te maken voor de bouw van de nieuwe woon- en kantoortoren Tree House. Vier platanen van voor de Tweede Wereldoorlog hoefden niet te verhuizen, maar een van deze monumentale bomen moest wel 20 meter verplaatst worden.
De boom is op 4 februari een stukje in zuidoostelijke richting opgeschoven, wat een unieke gebeurtenis is in de binnenstad. Om de 160.000 kilo wegende plataan met kluit rechtop te verplaatsen, waren twee zware hijskranen nodig.
De 6 niet-monumentale platanen die eerder naar IJsselmonde zijn verhuisd, zijn horizontaal vervoerd. Op hun nieuwe plek hebben de platanen veel ruimte en staan ze open grond, waardoor ze goede kansen hebben om verder te groeien.
Met de verplaatsing van de laatste plataan is het verhuisproject afgerond. De gemeente Rotterdam heeft alle platanen weten te behouden voor de stad. Later dit jaar begint de bouw van de 130 meter hoge Tree House op het Delftseplein.
Lees de antwoorden op deze vragen via rotterdam.nl.