De gemeente Rotterdam verwacht dit jaar bijna 939 miljoen euro aan belastingen en heffingen op te halen bij de eigen inwoners, ondernemers en bezoekers. Dat komt neer op 1396 euro per inwoner, het hoogste bedrag van heel Zuid-Holland, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Het bedrag per inwoner ligt 6,5 procent hoger dan vorig jaar. De belastinginkomsten stijgen hier verhoudingsgewijs minder snel dan in vergelijkbare gemeenten. Het leeuwendeel van de belastinginkomsten zal dit jaar komen van onroerendezaakbelasting op niet-woningen, waarbij elke inwoner 422 euro bijdraagt.
Een opvallende stijging is te zien bij de parkeergelden. Vorig jaar moest elke inwoner 327 euro bijdragen, maar dit jaar is dat bedrag verhoogd naar 351 euro per inwoner. De inkomsten uit parkeergelden stijgen landelijk met bijna twaalf procent, en vormen een aanzienlijk deel van de gemeentelijke belastinginkomsten.
De totale belastinginkomsten van gemeenten stijgen met 8 procent, waarbij Rotterdam dit jaar de parkeerinkomsten ziet toenemen tot 235.823.000 euro - de grootste verschuiving op de begroting.
De daadwerkelijke belastinginkomsten zijn afhankelijk van verschillende factoren, zoals bezwaren tegen WOZ-beschikkingen. Over de afgelopen jaren bleken de belastinginkomsten van gemeenten vaak hoger uit te vallen dan begroot.
De gemeente Rotterdam zet dus in op een recordbedrag aan belastingen en heffingen, waarbij de parkeergelden een belangrijke rol spelen in de begroting van de stad.