De Oekraïense Alla Mykhalchenko (39) sloeg drie jaar geleden samen met haar dochtertje Olivia (8) op de vlucht, waardoor ze haar man en populaire bakkerij in haar thuisland achterliet en in Rotterdam belandde. Noodgedwongen heeft Alla haar passie voor bakken omgezet in een manier om te overleven.
Op 24 februari 2022, de dag van de Russische inval in Oekraïne, moest Alla halsoverkop vertrekken, ondanks enkele taartbestellingen die ze moest annuleren. Samen met haar toen 5-jarige dochter ontvluchtte ze de dreigende situatie in hun thuisland, waar ze geconfronteerd werden met angstige momenten tijdens hun gevaarlijke reis naar veiligheid.
Na aankomst in Nederland vond Alla haar passie voor bakken opnieuw en ontdekte ze dat dit haar hielp om te leven en te mediteren, vooral in tijden van tegenspoed. Hoewel ze geen bakkerij kan openen in Nederland, blijft ze haar bijzondere taarten bakken voor vrienden en kennissen.
Alla moest wennen aan de verschillen in eetcultuur tussen Oekraïne en Nederland, waar eenvoudige cupcakes soms meer gewaardeerd worden dan complexe taarten. De Oekraïense tradities en normen in het bakken botsen soms met de verwachtingen van de Nederlandse samenleving.
Alla leeft momenteel dag per dag en voelt dankbaarheid voor de opvang in Nederland, maar erkent ook de veranderende houding tegenover Oekraïense vluchtelingen. Ze hoopt op een vreedzame toekomst waarin ze haar bakkerij weer kan opstarten.